Akbank 183 Trilyon Lira Vergi Ödeyecek

Akbank, 2001 yılı vergilendirme döneminde Kurumlar Vergisi beyannamesine göre tahakkuk eden 183 trilyon 130 milyar liralık vergi ile Kurumlar Vergisi Türkiye sıralamasında ilk sırada yer alan özel sektör kuruluşu oldu. Akbank, sıralamada ilk 10’a giren tek özel sektör bankası olarak yer aldı.

Akbank Genel Müdürü Zafer Kurtul Akbank’ın 2001 yılı kurumlar vergisi sıralamasında elde ettiği başarıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Bilindiği gibi bu yıl bankalar özel denetimlere tabi tutularak farklı esaslarda mali tablolar hazırlamışlardır. Bu sürecin normal prosedüre nazaran daha uzun sürmesi tabloların yayınlanma sürecini de geciktirmiştir. Dolayısı ile Nisan ayı içinde verilmesi gereken 2001 yılı Kurumlar Vergisi beyannameleri bankalarca vergi dairelerine yeni verilmiştir.Bankamız bu doğrultuda 2001 yılı kazancına dair Kurumlar Vergisi ile ilgili yükümlülüklerini bugün (19 Ağustos 2002) tamamiyla yerine getirmiş bulunmaktadır.

Yapmış olduğumuz Kurumlar Vergisi beyanı ile Akbank, 2001 yılı vergilendirme dönemine dair Türkiye’nin en yüksek kurumlar vergisini ödeyen özel sektör kuruluşu olmuştur.

Bankamız 54 yıllık tarihinde her zaman vergi ödemelerinde en üst sıralarda yer almış olup, bu durumun, bankamızın yıllardır süren istikrarlı performansının bir göstergesi olduğunu belirtmeliyim.

Akbank olarak, her yıl olduğu gibi, bu yıl da ülke ekonomisine yaptığımız katkılardan dolayı büyük gurur duymaktayız”.

Tam kaynak: AKBANK RSS – Bizden Haberler

Bu yazı Genel Bilgiler kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.