Akbank 4 kez üst üste Türkiye’nin en iyisi ödülüne layık görüldü.

Global Finance Akbank’ı 4. Kez Türkiye’nin En İyi Döviz Bankası seçti

Dünyanın önde gelen finans dergilerinden Global Finance’ın 82 ülkede düzenlediği “Dünyanın İn İyi Döviz Bankası (Foreign Exchange Bank)2008” anketi sonuçlandı. Söz konusu anketin sonucunda Akbank 4. kez Türkiye’nin En İyi Döviz Bankası seçildi.

Tüm dünyada iş dünyasına ve yatırımcılara en hızlı, en güvenilir ve uygun maliyetle hizmet veren döviz kuruluşlarını belirleyerek ödüllendirmek amacıyla düzenlenen Dünyanın En İyi Döviz Bankası 2008 kapsamında bankalar rekabetçi fiyatlama, işlem hacmi, pazar payı, küresel gereksinimleri karşılama yeteneği , müşteri hizmetleri ve yenilikçi teknoloji kullanımı gibi kriterlerdeki başarılarına göre değerlendiriliyor.

Derginin editörleri tarafından, endüstri analistleri, kurumsal yöneticiler ve teknoloji uzmanlarının katkılarıyla yapılan değerlendirme sonucunda Akbank, söz konusu kriterlerdeki başarılı performansı nedeniyle bu yıl 4. kez Türkiye’nin En İyi Döviz Bankası” seçildi.

Dergi, Akbank’ın bu ödüle layık görülmesinde, Türkiye’nin en büyük özel sektör bankası Akbank’ın döviz piyasasında yüzde 18 gibi yüksek bir Pazar payı ile lider konumda yer alması ile her zaman en rekabetçi fiyatı sunma stratejisinin etkili olduğunu açıkladı.

“Türkiye’nin en büyük özel sektör bankası Akbank, döviz piyasasında yüzde 18 gibi yüksek bir Pazar payı ile lider konumda bulunuyor. Bankanın stratejisi, en rekabetçi fiyatı sunmak.

Akbank daha önce, 2005, 2006 ve 2007 yıllarında Türkiye’nin En İyi Döviz Bankası seçilmişti.

Tam kaynak: AKBANK RSS – Bizden Haberler

Bu yazı Genel Bilgiler kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.