Akbank, 7. kez Türkiye’nin “En İyi Döviz İşlemleri Bankası” seçildi

Global Finance dergisi, 86 ülkede gerçekleştirdiği “Dünyanın En İyi Döviz Tedarikçileri 2011” araştırmasında Akbank’ı üst üste 7’nci kez “Türkiye’nin En İyi Döviz İşlemleri Bankası” seçti.

Dünyanın en önemli finans dergilerinden Global Finance’in 86 ülkede yaptırdığı “Dünyanın En İyi Döviz Tedarikçileri 2011” araştırması sonuçlandı. Global Finance Dergisi editörleri tarafından, sektör analistleri, kurumsal yöneticiler ve teknoloji uzmanlarının katkılarıyla yapılan değerlendirmeler ve araştırmalar sonucunda Akbank, 7. kez “Türkiye’nin En İyi Döviz İşlemleri Bankası” seçildi.

Merkezi New York’ta bulunan Global Finance Dergisi’nin araştırmasında bankaların işlem hacimleri, pazar payları, rekabetçi fiyatlama, faaliyet alanının genişliği, yenilikçi teknolojiler ve müşteri hizmetleri gibi kriterlerdeki başarıları göz önünde bulunduruluyor. Küresel ölçekte kur savaşları ile ilgili endişelerin sık sık gündeme geldiği bu dönemde daha da önem kazanan çalışmayla ilgili bir açıklama yapan Global Finance Başkanı ve Yayıncısı Joseph D. Giarraputo, “Avrupa Birliği’nde yaşanan borç problemleri, Çin’in sıkı para politikası ve Amerikan Merkez Bankası FED’in parasal gevşeme politikası, döviz piyasalarında dalgalanmaya sebep oluyor. Döviz piyasalarındaki belirsizlik ve risklerin arttığı bir dönemde, şirketlerin piyasalarda yaşanan çalkantılardan korunmaya yönelik olarak döviz piyasalarında ve işlemlerinde uzman bir bankayla çalışması kritik önem arz ediyor” dedi.

Ödüle ilişkin bir açıklama yapan Akbank Hazineden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kerim Rota, “Aldığımız ödül döviz piyasası işlemlerindeki uzmanlığımız, müşteri odaklı yaklaşımımız ve güçlü uluslararası ilişkilerimizin teyidi niteliğindedir” dedi.

Güçlü uluslararası bankacılık deneyimiyle müşterilerine her zaman en yüksek uluslararası standartlarda hizmet veren Akbank, ayrıca Global Finance’in “Orta ve Doğu Avrupa’da Gelişmekte Olan Piyasaların En İyi Bankaları” araştırmasında, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 ve 2010 yıllarında yaptığı araştırmalarda üst üste 6 kez Türkiye’nin en iyi bankası seçilmişti.

Tam kaynak: AKBANK RSS – Bizden Haberler

Bu yazı Genel Bilgiler kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.