Akbank, Avrupa Yatırım Bankası’ndan €150 milyon tutarında yeni kredi aldı

Akbank, Avrupa Yatırım Bankası (AYB) ile 150 milyon EURO tutarında yeni bir kredi anlaşması imzaladı. Akbank ile AYB arasında bugün imzalanan anlaşmayla sağlanan 7 yıl vadeli 150 milyon EURO’luk kredi Akbank aracılığıyla KOBİ’lere kullandırılacak. Avrupa Birliği Komisyonu ve Üye Ülkeler tarafından Aday Ülkeleri desteklemek amacıyla onaylanan Çerçeve Anlaşması tahtında sağlanan söz konusu kredi, Türkiye’nin Avrupa Birliği katılımı sürecinde reel sektörün desteklenmesi amacıyla Akbank’a temin edildi.

Akbank Genel Müdürü Ziya Akkurt, AYB’den sağlanan kredi hakkında yaptığı açıklamada “Söz konusu kredi ile KOBİ’lerimizin uzun vadeli finansman ihtiyacının daha uygun maliyetlerle karşılanabilmesi sağlanacaktır. Bu sayede Akbank olarak reel sektöre destek sağlamaya ve ekonominin büyümesine katkıda bulunmaya devam etmekteyiz ” dedi.

Akbank Uluslararası Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hülya Kefeli, “AYB ile 2007 yılından bu yana işbirliğimizi arttırarak sürdürüyoruz. Temin ettiğimiz yeni kredi ile birlikte bu güne kadar AYB’den aldığımız kredi tutarı 960 milyon USD’ye ulaştı. Akbank söz konusu kredi ile, KOBİ’lere uygun koşullarda kaynak imkanı yaratmaktadır. Kredi, anlaşma koşulları itibarı ile ekonomik büyüme, sosyal refah, çevrenin korunmasına ilişkin maddeler içermesi açısından Akbank’ın Kurumsal Sosyal Sorumluluk politikalarıyla da örtüşmektedir” dedi.

Tam kaynak: AKBANK RSS – Bizden Haberler

Bu yazı Genel Bilgiler kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.