Akbank bir defa daha ‘Türkiye’nin En İyi Bankası’

Dünyanın önde gelen finans dergilerinden Global Finance’in 22 ülkede yaptığı “Orta ve Doğu Avrupa’da Gelişmekte olan Piyasaların En İyi Bankaları 2009” değerlendirmesine göre üst üste 5’inci kez “Türkiye’nin En İyi Bankası” seçilen Akbank’ın ödülünü Akbank Genel Müdürü Ziya Akkurt aldı.

New York merkezli Global Finance Dergisi, bankaları varlıklarındaki büyüme, kârlılık, stratejik ilişkiler, müşteri hizmetleri, rekabetçi fiyatlama ve yenilikçi ürünler gibi kriterlerdeki başarılarına göre değerlendiriyor.

Ziya Akkurt: “Bu prestijli ödüller bizi gerçekten gururlandırıyor; uzun vadeli stratejimizin ve Türkiye için sürdürülebilir değer yaratımına verdiğimiz önemin doğruluğunu teyit ediyor.”Ödüle ilişkin bir açıklama yapan Akbank Genel Müdürü Ziya Akkurt, Akbank’ın müşteri odaklılığı, yaygın şube ağı, modern risk yönetimi ve taviz vermeden sürdürdüğü en üst düzey bankacılık hizmetleriyle bu ödüllere layık görüldüğünü belirterek, şunları söyledi:

“Dünyanın en prestijli finans dergilerinden Global Finance tarafından verilen “Türkiye’nin En İyi Bankası Ödülü” ile gücümüzü bir kez daha kanıtladık. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik hizmetleri sunmak için yatırım yapmaya, aktif kalitemizden, finansal performansımızdan ve etkili risk yönetiminden ödün vermeden Türk ekonomisine sürekli destek sağlamaya devam ediyoruz. Bu ödülle beraber, bu sene Akbank’a “Türkiye’nin En İyi Bankası” ödülünü layık gören global finans dergilerinin sayısı üçe çıktı. Bu prestijli ödüller bizi gerçekten gururlandırıyor; uzun vadeli stratejimizin ve Türkiye için sürdürülebilir değer yaratımına verdiğimiz önemin doğruluğunu teyit ediyor. Başarımızda büyük pay sahibi olan çalışanlarımıza, müşterilerimize ve hissedarlarımıza en içten teşekkürlerimi sunuyorum.” Akbank, derginin Orta ve Doğu Avrupa’da Gelişmekte olan Piyasaların En İyi Bankaları araştırmasında 2005, 2006, 2007 ve 2008 yıllarında da “Türkiye’nin En İyi Bankası” seçilmişti.

Akbank’a toplamda 5 büyük ödül

Global Finance tarafından 6 Ekim günü İstanbul’da düzenlenen törende, Akbank “Türkiye’nin En İyi Bankası” ödülüne ek olarak 4 önemli ödül daha aldı. Akbank’a dergi tarafından layık görülen ödüller:

 Türkiye’nin En İyi Bankası
 “Türkiye’nin En İyi Döviz İşlemleri Bankası”
 “Türkiye’nin En İyi Dış Ticaret Finansmanı Bankası”
 “Avrupa’da En İyi Online Mevduat Kazanımı Bankası”
 “Avrupa’daki En İyi Bilgi Güvenliği Girişimleri Bankası”

Tam kaynak: AKBANK RSS – Bizden Haberler

Bu yazı Genel Bilgiler kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.