Akbank, denetimde de uluslararası standartları yakaladı.

Akbank Teftiş Kurulu Başkanlığı, uluslararası belgelendirme alanında faaliyet gösteren BVQI firmasından ISO 9001 Kalite Sistem Belgesini aldı. Böylelikle Akbank’ta uluslararası iç denetim standartlarının gereklerinin karşılanmasında önemli bir adım atıldı.

Akbank, denetimde de uluslararası standartları yakaladı.

Akbank, Teftiş Kurulu’nun ISO 9001 Kalite Sistem Belgesi’ni almaya hak kazanması ile uluslararası iç denetim standartlarının gereklerinin yerine getirilmesinde önemli bir adım atan ilk Türk bankası olma ünvanını kazandı.

Uluslararası iç denetim standartlarına uyum sağlanması, iş yapış yöntemlerinin standartlaştırılması, faaliyetlerdeki verimliliğin ve niteliğin yükseltilmesi ve kurumsallaşmanın teşvik edilmesi amaçlarıyla kurulan kalite yönetim sisteminin BVQI firmasının denetiminden geçmesi ile Akbank Teftiş Kurulu Başkanlığı, Denetim, Danışmanlık ve Destek Hizmetleri alanlarında ISO 9001:2000 Kalite Sistem Belgesi sahibi olmaya hak kazandı.

Akbank Teftiş Kurulu’nun aldığı ISO 9001 Kalite Güvence Belgesi ödül töreni, Akbank Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Özen Göksel, Akbank Genel Müdürü Zafer Kurtul ve Akbank Teftiş Kurulu Başkanı Erkut Ulaş’ın katılımıyla Sabancı Center’da gerçekleştirildi.

Akbank Teftiş Kurulu’na Tam Not

BVQI’nin denetim raporunda, sistemin çok yeni kurulmuş olmasına rağmen, çalışanların motivasyonunun, sisteme katkıları hakkında bilinç düzeylerinin ve kalifikasyonlarının çok üst düzeyde olduğu belirtildi. Teftiş Kurulu yönetiminin sisteme katkısı ve desteğinin ileri seviyede olduğu ifade edilen raporda, teftişin, standart gereklerini uygulamak için tanımladığı metodları dikkatlice ve başarıyla uyguladığı vurgulandı.

Uluslararası Standartlar Yakalandı

1987 yılında Londra’da kurulan BVQI, dünyanın 158 ülkesinde Kalite, Sağlık, Güvenlik, Çevre ve Sosyal Sorumluluk konularında belgelendirme yapan ve sahip olduğu akreditasyonlar ve belgeli firmaları ile tüm dünyada en fazla tanınırlığı olan uzman bir firma. Böylece Akbank Teftiş Kurulu bu belge ile uluslararası belgelendirme alanında saygınlığı olan BVQI firmasının, UKAS ve TÜRKAK Akreditasyonlu logolarını kullanabilecek.

ISO 9001 Kalite Sistem Belgesi Akbank TKB’nin; kaynak yönetimi ile denetim, danışmanlık ve destek faaliyetlerinin denetlenmesi sonucunda verildi.

Tam kaynak: AKBANK RSS – Bizden Haberler

Bu yazı Genel Bilgiler kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.