Akbank geçen yıl imzaladığı 1 Milyar Euro Club Loan kredisiyle ödül kazandı

Türkiye’nin Yenilikçi Gücü Akbank, Ağustos 2008’de sağladığı 1 Milyar Euro tutarındaki Club Loan kredisi ile global sermaye piyasaları dergisi EuroWeek’ten “En İyi Türk Kredisi” ödülünü kazanarak başarılarına bir yenisini daha ekledi.
EuroWeek’in bu yıl 6.’sını düzenlendiği “Syndicated Loans and Leveraged Finance” ödüllerinde en iyi bankalar, en iyi yatırımcılar, en iyi borçlananlar ve en iyi işlemler olmak üzere 4 ana kategori bulunuyor. EuroWeek tarafından 2008 Kasım ve Aralık aylarında bankalar, yatırımcılar ve kredi kullananlar arasında düzenlenen anketin sonuçlarına göre kategorilerinde birinci seçilen kuruluşlara ödülleri Londra’da törenle dağıtıldı.
Akbank’ın “En İyi Türk” işlemi dalında 4 aday arasından ödüle layık görülmesini sağlayan 1 Milyar Euro tutarındaki Club Loan işlemi Akbank tarafından 14 Ağustos 2008 tarihinde imzalanmıştı.
Uluslararası Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hülya Kefeli, yaptığı açıklamada, 2008‘in ikinci yarısından itibaren etkisini gösteren global finansal kriz ortamında Akbank’ın kendisinin koordine ettiği bu işlemin dünyanın önde gelen sermaye piyasaları dergilerinden EuroWeek tarafından birinci seçilmesinin gurur verici olduğu ifade etti.

Tam kaynak: AKBANK RSS – Bizden Haberler

Bu yazı Genel Bilgiler kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.