Akbank Kurumsal ve Ticari Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Vekilliğine Ziya Akkurt atandı

Akbank Yönetim Kurulu, 1 Nisan itibariyle, Ziya Akkurt’un Akbank Kurumsal ve Ticari Bankacılık İş Birimlerinden Sorumlu Genel Müdür Vekili olarak atanmasına karar verdi.

Nisan 2008’den bu yana Ak Yatırım’da Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Akkurt, daha önce Akbank AG/Almanya ve Ak Yatırım Yönetim Kurulu Üyeliklerinde de bulunmuştu. Akkurt yeni görevinin yanı sıra Ak Yatırım Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine de devam edecek.

ODTÜ İdari İlimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olan Akkurt, 1983 yılında Uluslararası Endüstri ve Ticaret Bankası’nda Türkiye’de ilk defa uygulanmaya başlanan Yönetici Adayı Programı ile meslek yaşamına adım attı. Kariyerine BNP-Ak-Dresdner ve Osmanlı Bankası / Bank Paribas ülke kredileri sorumlusu olarak devam eden Akkurt, 1996 yılı Nisan ayında Akbank’ta Kurumsal Bankacılık Bölüm Müdürü olarak görev aldı. Ziya Akkurt, daha sonra BNP-Ak-Dresdner Bank ve Finansal Kiralama şirketlerinde kredilerden sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliğine ve 1997 yılında da Akbank Kurumsal Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığına atandı. Ziya Akkurt, 2009 yılı Nisan ayına kadar, Akbank’ta Kurumsal ve Ticari Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmekteydi.

Tam kaynak: AKBANK RSS – Bizden Haberler

Bu yazı Genel Bilgiler kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.