Akbank, “Şirketim”le KOBİ’lerin En Yakın Dostu Olacak

Firmaların kuruluş, büyüme ve gelişmelerini kapsayan yaşam evrelerine göre ihtiyaçlarını analiz eden Akbank, “Şirketim” ile bankacılıkta yepyeni bir döneme imza atıyor. Akbank “Şirketim” sunduğu yeni bankacılık ürünlerinin yanı sıra mevcut ürünleri de farklılaştıracak. Danışmanlık, eğitim, sigorta ile teknoloji gibi finansal olmayan hizmetlerin de verileceği “Şirketim” sayesinde Akbank KOBİ’lerin en yakın çözüm ortağı olacak.

Türk bankacılık sektörünün öncü bankası Akbank, “Yeniden Yapılanma Projesi” kapsamında başlattığı atılımlarına bir yenisini daha ekliyor. Türk bankacılık sektörünü ve müşterilerini son 2 yılda birçok yeni ürünle tanıştıran Akbank şimdi de ticari bankacılık alanında bir ilke imza atıyor.

Ticari işletmelerin finansal veya finansal olmayan ihtiyaçlarının eksiksiz karşılanmasını içeren yeni yaklaşımın adı “Şirketim”. Şirketim, tüketici kredisi gibi sabit faiz ve eşit taksitli veya sıfır faizli ticari kredilerden, internet ve teknoji hizmetlerinden, eğitim ve danışmanlık hizmetlerine, nakit yönetiminden, birikim değerlendirmeye kadar geniş bir yelpazede ürün ve hizmetleri kapsayan bir anlayış.

Akbank yeniden yapılanma projesi çerçevesince, müşterilerini yaşam evrelerine göre segmente ederek bu evrelerdeki ihtiyaçların karşılanması için müşteri odaklı yaklaşım ilkesiyle hareket ediyor.

Bireysel bankacılık alanında bu yaklaşımını “Ailem” projesiyle hayata geçiren Akbank, şimdi de ticari işletmeleri segmente ederek, bankacılık sisteminde örneği olmayan yeni bir bankacılık anlayışını ve yaklaşımını sunuyor.

Akbank “Şirketim”, Türkiye’de faaliyet gösteren, yıllık cirosu 30 Milyon ABD Doları’nın altında olan küçük ve orta ölçekli işletmeler segmentinde lider ve öncü banka olmayı hedefliyor.

Akbank “Şirketim”le ticari işletmelerin kendilerini farklı, özel ve güvende hissetmelerini, sunacağı kaliteli hizmetle işletmelerin sadece kendi işlerini düşünmelerini hedefliyor.

Ticari işletmelerin maliyetlerini azaltan, satın alma güçlerini artıran ve gelişmelerine destek olmaya çalışan bir bankacılık yaklaşımı olarak tanımlanabilecek olan “Şirketim” bir bankacılık paketi ve ürününden öte çözümler içeriyor.

Akbank “Şirketim” şemsiyesi altında yer alan ürün ve hizmetler 7 ana başlık altında müşterilere sunuluyor. Bu hizmet grupları şöyle:

1. Krediler
2. Nakit Yönetimi
3. Birikim Değerlendirme
4. Dış Ticaret İşlemleri
5. Internet ve Teknoloji Hizmetleri
6. Sigorta Hizmetleri
7. Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri

Akbank “Şirketim”, dinamik yapısı sayesinde ticari işletmelerin ihtiyaçlarını esas alarak, 7 ana başlık altında yer alan ürün gruplarının tümü için yepyeni ürün ve hizmetler geliştirmeyi planlıyor.

“Kendinizi sadece işinize verin” sloganıyla hizmete sunulan yeni bankacılık yaklaşımı Akbank “Şirketim”in içinde gelişmekte olan KOBİ’lerin yatırım ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bir dizi yeni kredi ürünü yer alıyor. “Şirketim Gelişiyor Kredileri” adı altında geliştirilen bu krediler taksitli, sabit ve uygun faiz oranları ile “Makine/Ekipman Kredisi” başta olmak üzere “Hammadde Kredisi ve Taşıt/Filo Kredisi” KOBİ’lere destek olacak.

Dış pazardaki rekabet gücünün arttırılması ve müşteri portföylerinin genişletilmesi amacı ile oluşturulan “Şirketim Yurtdışına Açılıyor Kredileri” altında KOBİ’lere “0” faizli “Yurtdışı Fuar Destek Kredisi” verilecek ve bu krediler eşit taksitler halinde ödenecek. Akbank “Şirketim” ayrıca, “Taksitli İhracat Kredisi” ve “Akreditif Karşılığı İhracat Kredisi” ürünleriyle KOBİ’lere işleyişleri, vadeleri ve faiz oranları ile de cazip koşullarda finansman desteği sağlayacak.

Akbank “Şirketim”, KOBİ’lerin nakit akışlarını daha rahat ve kolay takip edebilmeleri amacıyla “Nakit Yönetimi” altında geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Bu grupta Şubat ayında lansmanı yapılması planlanan “biz.card projesi” ile bir devrim yaratmaya hazırlanıyor. Alt bayiden başlayarak ana firmaya kadar tedarik zincirindeki tüm işletmelere yönelik olarak hazırlanan biz.card Projesi, KOBİ’lerin satın alma güçlerini arttıracak, maliyetlerini azaltacak.

Akbank “Şirketim”, işletmelerin “eğitim, danışmanlık, sigortacılık ve teknoloji” hizmet grubu başlığı altında sunacağı çözümler ve bankacılık ürünleriyle, finansal olmayan ihtiyaçlarının karşılanmasında da yanında olacak. KOBİ’lere yönelik hizmet veren kurum ve kuruluşlar ile işbirliği yaparak ortaklaşa düzenlenecek eğitim programlarında KOBİ’lerin özellikle bilgi eksikliği duydukları dış ticaret konularında eğitimler düzenlenecek. Halka arz, şirket birleşmeleri, şirket değerlemeleri, mevzuatlardaki değişiklikler gibi geniş bir yelpazede danışmanlık verilecek. KOBİ’lerin teknolojik altyapı ve donanım ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile internet ve teknoloji hizmetleri ve çeşitli sigorta ihtiyaçlarının karşılanması için de sigorta hizmetleri sunulacak.

Güçlü bir teknolojik altyapı üzerine kurulan Akbank “Şirketim”, Türkiye’nin her yerine yaygın 618 Şube, www.sirketim.akbank.com.tr sitesi, 444 28 28 numaralı çağrı merkezi ile müşterilerine aynı anda 3 ayrı kanaldan hizmet verecek.

Tam kaynak: AKBANK RSS – Bizden Haberler

Bu yazı Genel Bilgiler kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.