Akbank Stevie Awards’ta dünyanın “En İyi Uluslararası 10 Şirketi” arasında yer alan tek Türk bankası

Akbank dünyanın en iyi ürün, hizmet ve iletişim projelerinin belirlendiği 10. Stevie Awards ödüllerinde 3 altın, 1 gümüş ve 6 bronz ödül kazanarak “En İyi Uluslararası 10 Şirket” arasında yer aldı.

Uluslararası seçkin ödül platformları arasında önemli bir yeri olan Stevie Awards tarafından düzenlenen, “International Business Awards” değerlendirmesinin 2012 sonuçları açıklandı. Güney Kore’nin başkenti Seul’de düzenlenen ödül törenine tüm dünyadan önde gelen şirketlerin üst düzey yöneticileri ve temsilcileri katıldı. Genel değerlendirmedeki performansıyla dikkat çeken Akbank, yarışmadaki “En İyi Uluslararası 10 Şirket” sıralamasında yer alan tek Türk bankası olarak önemli bir başarıya imza attı.

Bu yıl 10.’su düzenlenen “Stevie – International Business Awards” ödüllerine 50’den fazla ülkeden 3.200’ün üzerinde başvuru yapıldı. Akbank, Oscar Blogger Yarışması, Caz Radyosu ve CRM projesi “Geocode” ile altın Stevie ödüllerinin sahibi oldu. Banka’nın “Para Gönder” uygulaması ise gümüş Stevie kazandı. Akbank ayrıca 2011 Faaliyet Raporu, Sürdürülebilirlik iletişim kampanyası, Ekonominin Kahramanları iletişim kampanyası, Caz Festivali Tişört Dizayn Yarışması, Caz Festivali “JamZZ” Yarışması viral videosu ve “Vakit Yok” projesi ile de bronz Stevie ödüllerine layık görüldü.

“Varolduğumuz topluma değer katan projelerimize devam edeceğiz
Akbank’ın, yaratıcı ve yenilikçi projelerle bankacılık sektörünün her alanında rekabetin daha da artmasına katkı sağladığını vurgulayan Akbank Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Murat Göllü, “Akbank olarak Türk bankacılık sektörüne örnek olan, pek çok yenilikçi ürün ve hizmeti müşterilerimizle buluşturmaya devam ediyoruz. Çalışmalarımız bununla sınırlı değil, gücümüzü ve uzmanlığımızı bankacılık faaliyetlerimizin de ötesine taşıyarak, daha sürdürülebilir bir dünya yaratmak, paydaşlarımızın refahını kalıcı kılmak ve artırmak için çalışıyoruz. Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve Gönüllülük faaliyetlerimizi de bu vizyonla hayata geçiriyoruz. Yenilikçi uygulamalarımızın ve yaratıcı iletişim projelerimizin başarılarının seçkin uluslararası ödül platformlarında onurlandırıldığını görmek bize gurur ve mutluluk veriyor.“ dedi.

Tam kaynak: AKBANK RSS – Bizden Haberler

Bu yazı Genel Bilgiler kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.