Akbank VOB Okulu İlk Mezunlarını Arıyor

Akbank yatırımcılara özel olarak geliştirilen VOB Okulu’nu 1 Temmuz 2009 tarihinden itibaren yatirimci.akbank.com adresinde açıyor.

yatirimci.akbank.com web adresinden tüm yatırımcılara sunulan VOB Okulu’nda klasik yatırım enstrümanlarının ötesinde, yepyeni bir perspektif getiren VOB’un sağladığı avantajların, fırsatların ve heyecanın Türk yatırımcısına tanıtılması amaçlanıyor.

Tözge: “Bilgi arttıkça, VOB yatırımcılarının sayısı da artacak”

Akbank Bireysel ve Şirket Bankacılığı’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge, Türk yatırımcısının yıllardır klasik yatırım araçlarıyla yetinmek durumunda kaldığına ve vadeli işlem piyasaları ile geç tanıştığına dikkat çekerek, ancak 4 yıl gibi kısa bir sürede 40 binden fazla yatırımcının VOB ile buluştuğunu söyledi. Yatırımcıların VOB ile ilgili bilgi ve tecrübesinin arttıkça, bu rakamın çok daha büyüyeceğine inandıklarını anlatan Tözge, şöyle konuştu:

“Piyasalar sadece yüksellirken para kazanmaya alışık yatırımcılarımızın, artık her iki yönden de para kazanabiliyor olması, VOB’un en cazip tarafı. Buna ek olarak kaldıraçlı işlem yapabilme olanağı, minimum teminat oranlarının makul seviyelerde olması, küçük yatırımcının bu piyasaya girmesini teşvik eden unsurlar arasında yer alıyor. Daha önce hisse senedi piyasasında işlem yapan yatırımcıların VOB’a daha rahat ayak uydurabilmelerine karşın, asıl önemli olanın VOB’u, risklerini sınırlamak isteyen yatırımcılar için de cazip hale getirmek olduğunu düşünüyoruz. Öte yandan, VOB dinamiklerini yeterince bilmeden ve tecrübe etmeden bu piyasaya giren yatırımcıların, kaldıraç unsurunun da etkisi ile önemli ölçüde kaybetme risklerinin de olduğunu bilmelerinin gerekliliğine ve önemine inanıyoruz.”

Akbank VOB Okulu ile yatırımcılara VOB ile tanışma fırsatı

Henüz VOB ile tanışmamış olan yatırımcılara tüm boyutları ile tanışma fırsatı yaratan Akbank VOB Okulu kapsamında VOB Eğitim Modülleri, VOB Piyasa Datası ve Günlük Yorum hizmetlerinin yanı sıra VOB Sanal Portföy Yarışması da düzenleniyor.

Vadeli İşlemler ve Opsiyon Borsası’ndaki bilgi ve tecrübesini Akbank aracılığıyla yatırımcılarla paylaşan Ali Perşembe’nin uzmanlığında hazırlanan VOB Eğitim Modülleri, toplam 5 seviyeden oluşuyor. Temel düzeyden ileri düzeye kadar geniş bir yelpazede hazırlanan bu modüllerin her birinin sonunda küçük sınavlar bulunuyor. VOB okulu katılımcıları bu modülleri tamamlayarak VOB’da işlem yapmadan önce gerekli temel donanımı kazanabiliyorlar. VOB konusundaki bilgi düzeylerine göre istedikleri seviyeden başlayabilen katılımcılar, eğitimlerini de istedikleri sürede tamamlayabilecekler.

yatirimci.akbank.com sitesinde ise VOB piyasa datası ve sözleşme bilgileri ile birlikte Akbank uzmanlarının hazırladığı günlük VOB bültenindeki yorum ve analizlere ulaşılabiliyor.

Ödüllü “VOB Sanal Portföy Yarışması”

Akbank VOB Okulunda sadece teorik bilgi değil, pratik uygulamalarda var. Gerçek VOB piyasa tecrübesini kazandırmak amacı ile Ekonomist Dergisi ve Foreks işbirliği ile düzenlenen Akbank VOB Sanal Portföy Yarışması ise 15 Temmuz-14 Ağustos tarihleri arasında yatirimci.akbank.com adresinde gerçekleşecek. Kayıtları 1 Temmuz tarihinde başlayacak yarışmada katılımcılar, sanal 100.000 lira ile başladıkları porföylerini, VOB’dan aldıkları pozisyonlarla artırmak üzere yarışacaklar. Bir aylık süreçte en yüksek portföy değerine ulaşan yarışmacıya ise 10.000 TL’lik ödül verilecek. Yarışma sonunda ikinci yarışmacı 5.000 TL, üçüncü yarışmacı ise 2.500 TL’lik ödüle hak kazanacak.

Ödül Töreni İzmir’de Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası”nda

Dereceye giren yarışmacılar ödüllerini 19 Ağustos 2009 tarihinde İzmir’de “Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası”nda yapılacak törenle alacaklar.

Yarışma süresince her gün portföyünün TL cinsinden değeri en yüksek ilk 5 yarışmacı, yarışma sayfalarında ilan edilecek. Gerçek VOB piyasasının dinamiklerini tecrübe ettirmeyi hedefleyen “VOB Sanal Portföy Yarışması”nda bütün emirler gerçek seans saatleri içinde (9:15-17:15) gerçekleşecek ve gerçek piyasadaki koşullara uygun yapılacak. Yarışma gerçek piyasanın tüm kazanç fırsatlarını sağlarken, risklerini de yansıtacak.

Akbank VOB Okulu, hem öğrenmek hem de öğrendiklerini sanal portföy yarışması ile pratiğe dönüştürmek isteyen amatör veya profesyonel, genç veya tecrübeli, kendine güvenen herkese açık olacak. Katılmak isteyenlerin yatirimci.akbank.com adresine girip ücretsiz olarak 1 Temmuz itibariyle kayıt yaptırmaları yeterli.

Tam kaynak: AKBANK RSS – Bizden Haberler

Bu yazı Genel Bilgiler kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.