Akbank’a Global Finance’den üç ödül !

Global Finance, Akbank’ı Türkiye’nin“En İyi Gelişmekte Olan Piyasa Bankası”, “En İyi Dış Ticaret Finansmanı Hizmetleri Bankası” ve “En İyi Döviz İşlemleri Bankası” seçti


Türkiye’nin yenilikçi gücü Akbank, dünyanın önde gelen finans dergilerinden Global Finance’in IMF / Dünya Bankası toplantıları çerçevesinde düzenlediği “Gelişmekte Olan Piyasalardaki En İyi Bankalar” ödüllerinde üç kategoride birden Türkiye’nin en iyi bankası seçildi. “En İyi Gelişmekte Olan Piyasa Bankası”, “En İyi Dış Ticaret Finansmanı Hizmetleri Bankası” ve “En iyi Döviz İşlemleri Bankası” seçilen Akbank’ın ödüllerini Yönetim Kurulu Üyesi ve Murahhas Aza Bülent Adanır ve Uluslararası Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Hülya Kefeli aldı.

Global Finance tarafından bu yıl 15.’si yapılan araştırmanın sonuçlarına göre verilen ödüllerle gelişmekte olan piyasalarda en iyi performans gösteren ülke bankaları belirleniyor. Global Finance değerlendirmesini varlıklardaki büyüme, karlılık, stratejik ilişkiler, müşteri hizmetleri, pazar payı, rekabetçi fiyatlama, küresel gereksinimleri karşılama yeteneği ve yenilikçi ürünler kriterlerini temel alarak yapıyor.

“Ödüller finansal gücümüz, müşteri odaklı iş modelimiz ve saygınlığımızın göstergesi…”

Washington D.C.’de düzenlenen bir törenle verilen ödüllere ilişkin olarak açıklama yapan Akbank Murahhas azası Bülent Adanır 3 kategoride alınan bu ödüllerin “Akbank’ın finansal gücünün, müşteri odaklı yenilikçiliğe dayalı iş modelinin ve Akbank’ın uluslararası piyasalardaki saygınlığının bir göstergesi olduğunu” belirtti. Uluslararası Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Hülya Kefeli de Akbank’ın Orta ve Doğu Avrupa bölgesinde Türkiye’nin en iyi bankası seçilmesinin “Akbank’ın güçlü yurtdışı ilişkilerinin bir neticesi” olduğunu ifade etti. Global Finance Başkanı ve Yayımcısı Joseph D. Giarraputo ise gelişmekte olan ülkelerin küresel ekonomi genişledikçe gün geçtikçe daha fazla ilgi topladığına dikkat çekerek, “Ödüllerimizle zorlu piyasa ortamında önemli fırsatlar arayan şirketlere hizmet sunan bankaları belirledik” dedi.

“En İyi Gelişmekte Olan Piyasa Bankası” ödülü sektör analistleri, üst düzey yöneticiler ile bankacılık uzmanlarının görüşleri doğrultusunda Orta ve Doğu Avrupa bölgesi ve 22 ülkenin en iyi bankalarına aktif büyümesi, kârlılık, stratejik ilişkiler, müşteri hizmetleri, rekabetçi fiyatlama ve yenilikçi ürünler gibi kriterler esas alınarak verildi. Ödül gelişmekte olan ülkelerin zaman zaman zorlayıcı ortamındaki büyüme imkanlarından yararlanmayı amaçlayan şirketlere en iyi hizmet veren bankaları belirlemeyi amaçlıyor. Akbank’ın 2005’ten bu yana üst üste 4 yıldır üst üste kazandığı dövizli işlemlerde “Türkiye’nin En İyi Bankası” ödülü, rekabetçi fiyatlama, işlem hacmi, pazar payı, küresel gereksinimleri karşılama yeteneği ve müşteri hizmetleri kriterlerine göre değerlendirilerek yatırımcılara en hızlı, güvenilir ve uygun maliyetle hizmet sunan bankalara veriliyor. “En İyi Dış Ticaret Finansmanı Hizmetleri Bankası” ödülü ise, işlem hacmi, küresel kapsama alanı büyüklüğü, müşteri hizmetleri, rekabetçi fiyatlama ve yenilikçi teknolojiler gibi kriterler esas alınarak 67 ülke ve bölgedeki en iyi bankalara veriliyor. Sektör analistleri, şirket yöneticileri ve teknoloji uzmanlarının görüşleri doğrultusunda verilen ödüllerde bankaların, finans hizmetlerini, küresel tedarik zinciri gerekleri doğrultusunda, otomasyon süreçlerine entegre etmeleri ve artan dış ticaret hacmini daha az riskle yürütmeleri esas alınıyor.

Tam kaynak: AKBANK RSS – Bizden Haberler

Bu yazı Genel Bilgiler kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.