Akbank’ın Eurobond İhracı Yılın En İyi 20 İşlemi arasına girdi

Uluslararası prestijli yayınlardan FTSE Global Markets 2010 yılı “20/20 All Stars” listesini açıkladı. Akbank Temmuz ayında gerçekleştirdiği Eurobond ihracı ile en başarılı kuruluşlar arasında yer aldı.

Kurumsal yatırımcıların yakından takip ettiği, en saygın uluslararası yayınlardan biri olan FTSE Global Markets geleneksel olarak gerçekleştirdiği, vizyoner bir bakış açısı sergileyen ve alanında üstün performans gösteren kuruluş ve kişilere yer verdiği “20/20 All Stars” listesini yayınladı.

Akbank Temmuz ayında gerçekleştirdiği Eurobond ihracı ile FTSE Global Markets’ın 2010 yılı “20/20 All Stars” listesine seçildi. Akbank söz konusu listeye 2010 yılında giren tek Türk kuruluşu oldu.

FTSE Global Markets’ın Aralık/Ocak sayısında yer verilen listenin Akbank’a ilişkin bölümünde Banka’nın Temmuz ayında ihraç ettiği 5 yıl vadeli 1 Milyar ABD Doları tutarındaki ihracın tahvil ihraçları önündeki engelleri yıktığı ve borçlanma alternatiflerini çeşitlendirerek Türk Bankaları için yeni bir dönemi başlattığı ifade edildi. Ayrıca, söz konusu tahvillerin bugüne kadar bir Türk şirketi tarafından yapılan en büyük tutarlı ve en düşük kupon oranlı ihraç olduğu da belirtilerek Akbank’ın dış borçlanmadaki öncü rolünün altı çizildi.

Akbank’ın Eurobond ihracından övgüyle bahseden dergi, bu işlemle birlikte Akbank Uluslararası Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hülya Kefeli’ye “20/20 All Stars” listesinde yer verdi. Kefeli konuya ilişkin açıklamasında, Akbank’ın 2010 yılında gerçekleştirdiği ve dış borçlanmada adeta kuralları yeniden belirleyen işlemlerle, JP Morgan, Barclays Capital, Bradesco, Brezilya Borsası, Tokyo Borsası gibi uluslararası finans dünyasına yön veren kurumların yer aldığı söz konusu listeye girme başarısını gösterdiğini ifade ederek, uluslararası finans dünyasının Akbank Eurobond ihracından övgüyle söz etmesinden dolayı büyük gurur duyduklarını belirtti.

Tam kaynak: AKBANK RSS – Bizden Haberler

Bu yazı Genel Bilgiler kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.