AKBANK’TAN ENERJİ DOSTU KREDİ

Akbank, müşterilerinin enerji tasarrufu sağlamak amacıyla gerçekleştirecekleri yapım faaliyetlerinin finansmanı için Akbank Enerji Dostu Kredi’yi hayata geçiriyor.

Kredi; enerji verimliliğinin artırılması ve enerji maliyetlerinin azaltılması amacıyla işyeri, fabrika gibi ticari gayrimenkullerin ısıtma, soğutma, elektrikli motorların ve aydınlatma sistemlerinin yenilenmesi, dış cephelerin yalıtılması ve çevreci enerji kaynaklarına yönelinmesi için firmalarca kullanabilecek.

Enerji Dostu Krediler, yatırım ve işletme sermayesi kredileri olmak üzere iki başlık altında Akbank müşterilerine sunuluyor. Kredi ile firmalara enerji verimliliği yaratmaya yönelik harcamalarının finansmanı için 7 yıla kadar vade imkanı sağlanıyor. Enerji verimliliği yaratılmasının yanı sıra yenilenebilir enerji yatırımlarının finansmanı amacı ile de proje kredisi kullandırılabilecek.

Akbank KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Ferda Besli “Ülkemiz ekonomisinin gelişmesine parelel olarak enerji ihtiyacı hızla artıyor. Diğer taraftan gelişen sanayinin ve teknolojinin yaşamımıza getirdiği konfor yanında, enerji kaynakları tükeniyor ve enerji tüketiminin sebep olduğu çevre kirliliğinin boyutu her geçen gün hızla artıyor. Öte yandan, yasal düzenlemelerin hızlanması ile de enerji verimliliği konusu bir zorunluluk olarak günlük hayatın ve iş hayatının gündemine giriyor.

Bu noktada KOBİ’lerin enerji verimliliğinin artırılması amacıyla Enerji Dostu Kredi’yi hayata geçirdik. M² başına ortalama yalıtım maliyetinin (4-5 cm mantolama) 28 – 32 TL olduğunu varsayarsak, 1000 m2’lik bir işyerinin yalıtım maliyeti 28,000-32,000 TL arasında değişiyor. Müşterilerimize bu konuda finansman desteği sağlayarak, onlar için çok önemli bir kalem olan enerji maliyetlerinin azaltılmasını sağlayacağız. KOBİ’lerin enerji maliyetlerini düşürülmesinin yanı sıra çevre bilincinin artırılmasına, gelecek nesillere daha iyi yaşanabilir bir çevre bırakılmasına ve karbon salınımının azaltılmasına katkımız olacağı için mutluyuz” dedi.

Tam kaynak: AKBANK RSS – Bizden Haberler

Bu yazı Genel Bilgiler kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.