AKBANK’TAN SIRA DIŞI GİRİŞİMCİLERE SIRA DIŞI DESTEK

Akbank ve Endeavor Türkiye, benzersiz bir işbirliğine imza attı.

Akbank, Endeavor tarafından seçilen etkin girişimcilere uygun teminat koşullarında 20 milyon TL’lik kredi havuzu ile destek veriyor.

Kurulduğundan bu yana girişimcilere klasik bankacılığın ötesinde en etkili şekilde destek olan Akbank, 12 ülkede ofisi bulunan sivil toplum kuruluşu Endeavor ile işbirliği sözleşmesi imzaladı. Akbank, etkin girişimcilere maddi ve manevi sermayeyi bir arada sunmayı hedefleyen Endeavor’a ilk etapta 20 milyon TL’lik bir kredi havuzu açtı. Uygun teminat koşullarında, uzun vade, düşük faiz gibi avantajlar sunan bu krediden Endeavor tarafından bugüne kadar seçilen 17 etkin girişimci yararlanabilecek. Endeavor’ın her yıl seçeceği yeni Endeavor Girişimcileri de Akbank’ın kredi havuzundan faydalanabilecek.

Endeavor Türkiye’yi kurulduğu günden beri destekleyen Akbank, bu işbirliği ile birlikte yeni bir dönem başlatıyor. Akbank, Endeavor işbirliği ile seçilen etkin girişimciler için oluşturulacak 20 milyon TL’lik kredi havuzu sayesinde, yenilik ve fark yaratan girişimciler için çok önemli bir kaynak sağlıyor.

Akbank ile Endeavor arasındaki işbirliği sözleşmesi, 25 Mayıs 2010 Salı günü Sabancı Center Sadıka Ana Salonu 3’te imzalandı. İmza törenine Akbank Genel Müdürü Ziya Akkurt, KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ferda Besli ve Endeavor Türkiye Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu katıldı.

“Yenilikçi girişimcilerimizin gelecekte de yanında olacağız”

Törende, Türkiye’nin güçlü ekonomisiyle dünya ekonomisinde yükselen yıldız olduğunu kaydeden Akbank Genel Müdürü Ziya Akkurt; “Bugün bölgenin yeni finans üssü olmaya aday Türkiye, 2023’de,

Cumhuriyet’imizin 100. yılında neden dünyanın en büyük ekonomileri arasında ilk 10’da olmasın. Ülkemizde ekonominin can damarını oluşturan KOBİ’ler, Türkiye’deki toplam işletmelerin yüzde 99’unu oluşturuyor. Bu alanda şimdiye kadar Sabancı Üniversitesi ile İşe Dönüşen İşi Büyüten Fikirler projesi, KAGİDER ile birlikte BİZ Kadın Girişimciler Merkezi gibi birçok projeye imza attık. Bugüne kadar yaptığımız sponsorluklara ek olarak Endeavor Türkiye ile girişimcilere finansal destek sağlayacak yeni bir işbirliği yapıyoruz. Endeavor Türkiye’yi kurulduğu günden beri destekleyen Akbank, Türkiye’nin sıradışı, dinamik ve yenilikçi girişimcilerini güçlü finansal yapısı ve bilgi birikimiyle gelecekte de desteklemeye devam edecek.” dedi.Endeavor Türkiye Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu da “Endeavor, dünya çapında, farklı ve yenilik yaratan girişimcilere geniş ölçekli destek sağlayan bir organizasyon. Türkiye’deki faaliyetlerimize başladığımızdan beri Akbank ile yanyana yürüyoruz. Bu imza ile ise yepyeni bir döneme giriyoruz. Akbank’ın kredi havuzu ve stratejik desteği ile Endeavor tarafından seçilen ve gelecekte seçilecek girişimciler teminat kolaylığı sağlayan kredi olanağına kavuşacak” ifadesini kullandı.

Akbank KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ferda Besli ise 1948 yılından beri girişimcilere klasik bankacılık enstrümanlarının ötesinde destek verdiklerini vurgulayarak şunları söyledi: “Endeavor işbirliği ile Türkiye’de yepyeni sektörler, yepyeni fikirler gelişme olanağı bulacak. Girişimcilerin tüm yaratıcı fikirlerine açığız.”Akbank’ın Mart 2010 itibariyle KOBİ’lere kullandırdığı kredi tutarı 13 milyar TL’ye ulaştı.

Endeavor HakkındaMerkezi New York’da olan Endeavor, Arjantin, Şili, Brezilya, Uruguay, Meksika, Kolombiya ve Güney Afrika’dan sonra, Türkiye’deki faaliyetlerine 2007 yılında başladı, Hindistan, Mısır ve Ürdün ofislerinin de açılmasıyla, 2009 yılında 11 ofise ulaştı. Endeavor, 2007 yılından bu yana Türkiye’de, aralarında Airties, Dükkan, Hiref, Pozitron, Steamlab, Takawear ve Yemeksepeti.com gibi örneklerin bulunduğu 17 firmaya destek vermektedir.

Özcan Tahincioğlu başkanlığındaki Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu; Suzan Sabancı Dinçer (Başkan Yardımcısı), Murat Özyeğin (Başkan Yardımcısı), Ali Koç, Bülent Çelebi, Ebru Özdemir, Emin Hitay, Emre Mermer, Işık Keçeci Aşur, Mahmut Ünlü, Matthew Brown, Mustafa Say, ve Vuslat Doğan Sabancı’dan oluşuyor.

Tam kaynak: AKBANK RSS – Bizden Haberler

Bu yazı Genel Bilgiler kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.