Axess Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Kart Markası Oldu

Akbank’ın kazançlı yaşam kartı “Axess”, piyasaya çıktığı sekizinci ayda 1 milyon kişiye ulaştı. 26 Kasım 2001’de doğan Axess Kart, gösterdiği bu performans ile Avrupa’nın en hızlı büyüyen kartı ünvanını aldı. Dünyanın en büyük ödeme sistemleri kuruluşlarından biri olan MasterCard, Akbank’ın Axess ile gösterdiği bu başarıyı, bir plaket ile ödüllendirdi.

Axess Kart’ın 1 milyonuncu kişiye ulaşması nedeniyle, dün akşam Ortaköy Esma Sultan Yalısı’nda bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Akbank Genel Müdür Zafer Kurtul, Axess Kart’a Avrupa’da bu başarıyı kazandıran en önemli unsurun, Akbank’ın müşteri odaklı ürün tasarımı olduğunu söyledi.

Akbank’ın, Axess Kart’ın özelliklerini belirlerken, detaylı bir çalışma yaptığını belirten Kurtul, Axess’in bünyesinde topladığı özelliklerden, adına kadar tüm konuların, yapılan kapsamlı pazar araştırmaları sonucunda belirlendiğini kaydetti.

Axess Kart’ı tasarlarken müşteri odaklı olmayı hedef aldıklarını kaydeden Kurtul, Axess’in aynı zamanda bir satış başarısı olduğuna da dikkat çekti. Kurtul, şöyle konuştu:
“Akbank çok büyük pazarlama/satış potansiyeline sahip bir organizasyon. Axess Kart’ı müşterilerimize ulaştırmak için Akbank’ın geniş şube ağını kullandığımız gibi, birebir satış ve stand aktivitelerine de ağırlık verdik.”

Şu an itibari ile Axess’in 6 bine yakın işyerinde ve 600 marka üründe kullanıldığını belirten Zafer Kurtul, Akbank’ın kart pazarındaki payının Axess lansmanından bu yana %53 artarak yüzde 12’ye ulaştığını sözlerine ekledi.

Türkiye’nin kart pazarı olarak Ortadoğu ve Avrupa’nın en hızlı büyüyen pazarı durumunda olduğunu belirten Kurtul, sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye’de kart pazarının gösterdiği bu performansda Akbank’ın önemli katkısı bulunmaktadır.

Axess Kart’ın, Akbank gibi çok güvenilen ve işyerleri ile ilişkisi çok güçlü olan bir banka tarafından çıkarılması kartı farklılaştıran ilk önemli unsur. Axess Kart’ın diğer özelliklerini de incelediğimizde çok güçlü, farklı ve yaratıcı bir kart olduğunu görüyoruz. Müşterilerimize alışveriş anında kazandıran bu imkanı kullandığımız yüksek teknoloji sayesinde sunabiliyoruz.

Sürpriz hediyeler kazanma, kazanıldığı anda harcanabilen “chip para” özelliği, özel kampanya imkanları gibi tüketiciye sunulan avantajlar açısından Axess rakiplerinden çok önde bir ürün konumundadır.”

Tüm Akbank kredi kartlarında uygulanan %7,25 aylık faiz oranının piyasadaki en düşük faiz oranı olduğunu hatırlatan Kurtul hedeflerin kredi kartı pazarında Akbank’ı lider banka konumuna getirmek olduğunu söyledi.

Zafer Kurtul, “Axess Kart dünyadaki kart uygulamalarına da örnek olmaya başladı. Artık Axess’i anlatmak üzere uluslararası bankacılık toplantılarına davet ediliyoruz. İlk olarak geçtiğimiz şubat ayında Europay Academy’de yaklaşık 12-13 Avrupa ülkesinin katıldığı bir toplantıda Axess teknolojisini ve Axess’teki “çok markalı kart uygulamasını” geniş bir topluluğa anlattık. Gerçekten Avrupa’daki kartları, Axess ile karşılaştırdığımızda, ne kadar üstün bir ürüne sahip olduğumuzu bir kez daha gördük. Güney Afrika’dan, Axess’i anlatmamız için bizimle temasa geçenler oldu. Almanya’dan Axess ile ilgili bilgi almak için bizimle ilişki kurdular. Şimdi 26-27 Eylül tarihlerinde Lizbon’da da benzer bir toplantıda Axess’i anlatacağız” dedi.

Basın toplantısının ardından gerçekleştirilen kutlama partisinde MasterCard Türkiye Genel Müdürü Özlem İmece, Akbank Genel Müdürü Zafer Kurtul’u Axess’in başarılı performansı nedeniyle tebrik ederek, bir plaket verdi.

Tam kaynak: AKBANK RSS – Bizden Haberler

Bu yazı Genel Bilgiler kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.