B Planı Maaş Koruma

B Planı Maaş Koruma


Neden B Planı “Maaş Koruma” ?
Hayat boyu karşılaşılabilecek kaza ve hastalık sonucu maluliyet risklerinizi, maddi açıdan güvence altına alabilir ve hayat standardınız düşürmeden yaşamınıza devam edebilirsiniz. Yaşamsal risk olan vefat durumunda aileniz veya sevdikleriniz için doğabilecek finansal sıkıntıları da teminat altına alabilirsiniz.

Teminatın Kapsamı Nedir?
B planı maaş koruma içeriğinde vefat, kaza ve hastalık sonucu maluliyet teminatları bulunmaktadır. Talep edilen maaş doğrultusunda başvuru esnasında belirlenen tazminat, tercih doğrultusunda toplu ya da 3 yıl süre ile aylık olarak ödenir. Maluliyet teminat tutarı vefat teminatı kadar belirlenmektedir. Sigortalının maluliyet maaşı alırken vefatı durumunda, aylık maaşın 20 katı tutarında tazminat ödenir.

Kimler Yararlanabilir?
18-60 yaşları arasında olan herkes yararlanabilir. Sigortalı, dilediği herhangi bir kimseyi menfaattar olarak gösterebilir ve dilerse değiştirebilir.

Sigorta Süresi Ne Kadardır?
Sigorta süresi 1 yıldır ve yıllık yenilemeli bir hayat sigortası ürünüdür. Poliçe, sigorta ettiren aksini talep etmediği sürece otomatik olarak yenilenir. Teminat tutarı, sigorta ettirenin talep etmesi durumunda, yenileme dönemlerinde değiştirilir.

Teminatlar Nasıl Belirlenir?
Teminat, sigortalının talep ettiği aylık maaşının 36 katı (36 aylık karşılığı) olarak belirlenir. Ancak aylık talep edilen maaş tutarı 3.000 TL’den fazla olamaz.

Prim Nasıl Tespit Edilir?
Sigorta primi; yaş, cinsiyet ve talep edilen aylık maaş tutarına göre belirlenmektedir.

Primler Nasıl Ödenir?
Primler yıllık peşin olarak ödenebildiği gibi 4 eşit taksitle de ödenebilir.

Nasıl Sigortalı Olunur?
Tüm Akbank şubelerimizden bilgi alabilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.

Vergi Avantajı
B Planı Maaş Koruma Teminatı primleri, yürürlükteki vergi kanunlarına göre belirli miktara kadar gelir vergisi matrahından düşülebilmektedir.

Tam kaynak: AKBANK RSS – Kampanyalar

Bu yazı Kampanyalar kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın