Bilirkişi Raporu”na göre bir adet kurucu ve intifa senedinin değeri 403.248 YTL

“Bilirkişi Raporu”na göre bir adet kurucu ve intifa senedinin değeri 403.248 YTL

Bankamız tarafından 2 Mayıs 2005 tarihinde yapılan “Özel Durum Açıklaması”nda;

Bankamız Yönetim Kurulu’nun 2 Mayıs 2005 tarihli kararı uyarınca; 2538 adet kurucu ve intifa senetlerinin Bankamızın olağanüstü yedeklerinden satın alınmak suretiyle kaldırılmasına; satın alınmanın gerçekleşmesinden sonra imha edilmesine; ve senetlere değer biçilmesi için Türk Ticaret Kanunu’nun 311.maddesinin gereği olarak değer tespiti amacıyla, bilirkişi atanması için Ticaret Mahkemesine başvurulmasına karar verildiği duyurulmuştu.

Bankamız tarafından İstanbul Asliye 2. Ticaret Mahkemesi Başkanlığı’na yapılan başvuruya istinaden Mahkeme’nin görevlendirdiği Bilirkişi Kurulu tarafından yapılan inceleme sonucunda verilen “Bilirkişi Raporu”na göre bir adet kurucu ve intifa senedinin değeri 403.248 YTL olarak tespit edilmiştir. Bu değer Bankamız tarafından uluslararası bağımsız danışmanlık kuruluşu “DTT Kurumsal Finans Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.’ne (member of DELOITTE TOUCHE TOHMATSU) yaptırılan “Değer tesbit çalışması”nın sonucunda tesbit edilen değerle de uyumludur.

Kurucu ve intifa senetlerinin Bankamız tarafından geri alınması işleminin ilgili mevzuat gereğince yasal prosedürlerin tamamlanmasıyla 2005 Haziran ayı sonuna kadar gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Tam kaynak: AKBANK RSS – Bizden Haberler

Bu yazı Genel Bilgiler kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.