Cem Ataç, Akbank Uluslararası İş Geliştirme Danışmanı oldu

Akbank, Dubai’de açmayı planladığı ofisin kuruluş aşamasında Cem Ataç ile anlaştı. Uzun bir süredir uluslararası finans piyasalarında yöneticilik pozisyonlarında görev yapan Ataç, Akbank Uluslararası İş Geliştirme Danışmanı oldu. Ataç, öncelikli olarak, Akbank’ın Dubai’de açmayı planladığı ofis için gerekli çalışmalarda bulunacak.

Galatasaray Lisesi’nin ardından Paris Sorbonne Üniversitesi, İşletme Bilimleri bölümünü bitirip, lisans ve lisansüstü diplomalarını alan Ataç, Boston Northeastern Üniversitesi’nde Ekonomik Politika ve Planlama konusunda yüksek lisans yaptı.

Chemical Bank, Credit Lyonnais gibi uluslararası bankalarda üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunan Ataç, İngiltere’nin önde gelen bankalarından Barclays Bank’ın Türkiye ofisinde Genel Müdür olarak görev yaptı. Daha sonra yatırım bankacılığı alanında faaliyet gösteren Ata Yatırım’ın Dubai Uluslararası Finans Merkezi’ndeki ofisini kurup Genel Müdürlük görevini yürüten Ataç, son olarak TAIB Bank’ın Körfez Bölgesinden sorumlu Üst Düzey Yöneticisi olarak görev yapıyordu.

Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde, “Risk Yönetimi” ve “Sermaye Piyasaları” konularında ders veren Ataç, Türkiye’de yayınlanan “Türkiye’de Bankalar ve Bankacılık Sistemi” adlı kitapların editör ve danışmanlığını da yaptı.

Tam kaynak: AKBANK RSS – Bizden Haberler

Bu yazı Genel Bilgiler kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.