Chatham House Mütevelli Heyeti Üyesi Suzan Sabancı Dinçer Chatham House Ödül Törenine Katılıyor

Akbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üyesi Suzan Sabancı Dinçer, Londra’da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ödül alacağı Chatham House Ödül Töreni’ne katılıyor

Suzan Sabancı Dinçer: “Chatham House Mütevelli Heyeti üyesi, Türk-İngiliz İş Konseyi Başkanı ve bir Türk vatandaşı olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın bu prestijli ödülü alıyor olmasından büyük bir mutluluk ve gurur duyuyorum”

Dünyanın önde gelen düşünce kuruluşlarından İngiltere Kraliyet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü (Chatham House) üyeleri tarafından yıl içerisinde uluslararası ilişkilerin gelişmesine en önemli katkıyı yapan devlet adamı seçilen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ödülünü 9 Kasım’da Londra’da düzenlenen bir törenle Chatham House hamisi İngiltere Kraliçesi’nden alacak. Törene aynı zamanda Chatham House Mütevelli Heyeti Üyesi ve DEİK Türk-İngiliz İş Konseyi Başkanı olan Akbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üyesi Suzan Sabancı Dinçer de katılacak.

Suzan Sabancı Dinçer konuya ilişkin değerlendirmesinde, dünyada önemli gelişmelerin yaşandığı bir dönemde Chatham House gibi seçkin bir düşünce kuruluşunun saygın üyelerinin Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü ödüllendirmesinin bir tesadüf olmadığının altını çizerek “Bu ödül, Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye’nin içinde bulunduğu bölgeye istikrar ve refah getirme çabalarının; aynı zamanda Türkiye’nin reform sürecinde ve Avrupa Birliği ile tam entegrasyon yolunda hızla ilerlemesine verdiği desteğin Chatham House üyeleri tarafından tanınması anlamına geliyor. Chatham House Mütevelli Heyeti üyesi, Türk-İngiliz İş Konseyi Başkanı ve bir Türk vatandaşı olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın bu prestijli ödülü alıyor olmasından büyük bir mutluluk ve gurur duyuyorum” dedi.

“Ödül aynı zamanda İngiltere’nin önde gelen kuruluşlarının ülkemize ve ülkemizin dünyada oynadığı role verdiği önemin altını bir kez daha çizmiştir” diye sözlerine devam eden Suzan Sabancı Dinçer, ikili ilişkilerde iş çevrelerinin ve ticari bağların katkısının da çok önemli olduğunu belirterek “DEİK Türk-İngiliz İş Konseyi olarak iki ülke arasındaki işbirliğinin karşılıklı ve dengeli olarak güçlendirilmesi yönündeki çalışmalarımızı artırarak devam ettireceğiz” dedi.

Ödül törenine DEİK Türk-İngiliz İş Konseyi Eşbaşkanı Sir Julian Horn-Smith; Başkan Yardımcıları Remzi Gür, Serpil Timuray; ve Yürütme Kurulu üyeleri Özcan Tahincioğlu, Elif Bilgi Zapparoli, Funda Çağlan Mursaloğlu da katılacak.

Tam kaynak: AKBANK RSS – Bizden Haberler

Bu yazı Genel Bilgiler kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.