Efsanevi Cirque du Soleil Akbank desteğiyle Türkiye’de!

Akbank, bu kez de efsanevi Cirque du Soleil topluluğunu Türk sanatseverlerle buluşturuyor. Dünyanın 5 kıtasında milyonlarca izleyiciyi büyüleyen efsanevi gösteri topluluğu, 19 Şubat-4 Mart 2011 tarihleri arasında İstanbul Abdi İpekçi Arena’da sahne alacak.

Dünyanın en büyük ve en etkili gösteri topluluklarından Cirqeu du Soleil, Akbank’ın desteğiyle ilk kez Türkiye’ye geliyor. Müzik, dans ve sahne şovunun mükemmel bileşimi olarak adlandırılan, bugüne kadar tüm dünyada 5 kıtada milyonlarca izleyiciyi büyüleyen efsanevi topluluk 19 Şubat-4 Mart 2011 tarihleri arasında İstanbul Abdi İpekçi Arena’da 10 özel gösteri yapacak.

Kurulduğu günden bu yana, dünyanın çeşitli ülkelerinde turnelere çıkan ancak Türk hayranlarının yurt dışında ya da video koleksiyonlarından izlemek zorunda kaldığı ünlü topluluk, büyüleyici şovlarını Akbank’ın katkılarıyla ilk kez Türkiye’de sergileyecek. Topluluk İstanbul’da, ünlü Saltimbanco gösterisini sahneleyecek. Cirque du Soleil topluluğunun kurucusu Guy Laliberte’nin “Hayatın kutlanışı” ifadesini kullandığı Saltimbanco, 51 kişilik kadrosu ve muhteşem sahne performanslarıyla, Türkiye’deki sanatseverlere hafızalardan silinmeyecek bir deneyim yaşatacak.

Cirque du Soleil topluluğunun Türkiye’ye ilk kez gelişi ile ilgili olarak yaptığı konuşmada Akbank Genel Müdür Vekili Hakan Binbaşgil, bir yandan bankacılık faaliyetleri ile Türkiye’de ekonominin ve sektörün gelişmesine katkıda bulunurken, diğer yandan da toplumsal faydaya yönelik olarak eğitim, kültür-sanat ve çevre konularındaki projelerle değer yaratmaya çalıştıklarını belirtti. Binbaşgil, “30 yıla yakın bir süredir dünyanın 5 kıtasında, milyonlarca izleyiciyi büyüleyen ünlü Cirque du Soleil topluluğunu çok yakın bir zamanda İstanbul’da ağırlayacağız. Cirque du Soleil, bildiğiniz gibi eşsiz müzikleri, dansları ve sahne şovları ile dünyada ‘efsane’ olmuş bir topluluk. Topluluğun yerçekimine adeta meydan okuyan sıradışı bir performansı var. Akbank olarak efsanevi gösteri topluluğu Cirque du Soleil’i bölgesinin en parlak yıldızı olan Türkiye’de ağırlamaktan ve Türk izleyicisiyle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Topluluk dünya çapına yayılmış ciddi orandaki hayran kitlesi tarafından adım adım izleniyor. Yıllardır yurt dışında izlenen, meraklılarınca videoları koleksiyon yapılan bu görkemli topluluğun Türk seyircilerle İstanbul’da buluşması ülkemizdeki ‘ilkler’ listesine önemli bir ekleme olacaktır diye düşünüyorum.” dedi.

Pozitif Yönetim Kurulu Başkanı Cem Yegül ise toplantıda yaptığı konuşmasında “Pozitif olarak uzun süredir Cirque du Soleil’i Türkiye’ye getirmek için çalışıyorduk ve sonunda Akbank’ın da büyük desteğiyle Türkiye’deki sanatseverler bu görkemli gösteriyi ilk kez izleme şansı bulacak” dedi.

Cirque du Soleil topluluğunun gösterisi için Akbank kredi kartıyla ilk 1000 bilet %20 indirimli olarak satışa sunuldu. 50-150 TL arasında satışa sunulan biletlere Biletix’ten ulaşmak mümkün.

Tam kaynak: AKBANK RSS – Bizden Haberler

Bu yazı Genel Bilgiler kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.