EMEA Finance’den Akbank’a “Türkiye’nin en iyi bankası” ödülü

Avrupa, Ortadoğu ve Afrika piyasalarının önde gelen finans dergilerinden biri olan EMEA Finance, Orta ve Doğu Avrupa (CEE) ile Bağımsız Devletler Topluluğu (CIS) bölgelerine yönelik en iyi bankaların ve finans kuruluşlarının değerlendirildiği bankacılık sektörü ödüllerinde, Akbank’ı “Türkiye’nin En İyi Bankası” seçti. Akbank, güçlü sermayesi ve kârlılığı, esnekliği, tüketici kredileri portföyü nedeniyle bu prestijli ödüle layık görüldü.

Akbank Genel Müdürü Zafer Kurtul, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, ödülün Akbank’ın sürdürülebilir değer yaratma hedefleriyle bağlantılı olarak doğru adımlar attığının önemli bir göstergesi olduğunu vurgularak “Hedefimiz bölgenin en değerli bankası olmak” dedi.

EMEA Finance tarafından yapılan değerlendirmede bankalar, pazar payı, kârlılık, önemli işlemler ve strateji kriterlerine göre inceleniyor. Değerlendirme sonucunda rakipleri arasında öne çıkan, kendi ülke piyasalarında lider konumda olan, hem kendi ülkesinde hem de bölgesinde performansı ve işlem gerçekleştirme tabloları açısından en üst sırada yer alan bankalar ödüle layık bulunuyor.

Tam kaynak: AKBANK RSS – Bizden Haberler

Bu yazı Genel Bilgiler kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.