Eski IMF Başkanı,İspanya eski Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Rodrigo de Rato y Figaredo, Akbank Uluslararası Danışma Kurulu’nda

Dünya ekonomisine yön veren isimler Akbank’ın Danışma Kurulu’nda bir araya geliyor

Ocak 2010’dan bu yana Caja Madrid Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren, eski IMF Başkanı ve İspanya eski Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Rodrigo de Rato y Figaredo, Akbank Uluslararası Danışma Kurulu’na katıldı.

Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, Rodrigo de Rato y Figaredo’nun Akbank Uluslararası Danışma Kurulu’na katılmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Sayın Rodrigo de Rato y Figaredo, dünya ekonomisi hakkındaki zengin bilgi birikimi ve deneyimlerinin yanı sıra küresel vizyonu ile Akbank için çok büyük bir değer arz etmektedir. Türkiye ve dünyanın ekonomi ve siyaset alanında önde gelen isimlerinin oluşturduğu Akbank Uluslararası Danışma Kurulu yeni üyemizle daha da güçlenmiştir” dedi.

Biyografi:
Ocak 2010’da Caja Madrid Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirilen, Rodrigo de Rato (Madrid, 1949) 2004-2007 yılları arasında IMF Başkanlığı görevini yürütmüştür. 1996 yılından 2004 yılına kadar ise İspanya’nin eski Ekonomi Bakanı ve Başbakan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Ekonomi Bakanlığı görevi boyunca IMF, Dünya Bankası, Avrupa Kalkınma Bankası ve Avrupa Yatırım Bankası toplantılarında İspanya’yı temsil etmiştir.

Rodrigo de Rato, Madrid’de bulunan Complutense Üniversitesi’nden hukuk derecesi, California Üniversitesi’nden MBA derecesi ve Complutense Üniversitesi’nden ekonomi doktorasına sahiptir.

Akbank Uluslararası Danışma Kurulu üyeleri:
Kemal Derviş – Brookings Enstitüsü Başkan Yardımcısı, Sabancı Üniversitesi Uluslararası Danışma Kurulu Başkan Yardımcısı ve İstanbul Politika Merkezi Danışmanı
Sir Winfried Bischoff – Lloyds Banking Group Plc. Yönetim Kurulu Başkanı
Bülent Eczacıbaşı – Eczacıbaşı Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı
Lubna Olayan – Olayan Financing Company Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı, Genel Müdür
Dani Rodrik – Harvard Üniversitesi Uluslararası Siyasi Ekonomi Profesörü
Lord Nicholas Stern – Dünya Bankası eski Başekonomisti ve İngiltere Hükümeti’nin eski Ekonomi Danışmanı
Suzan Sabancı Dinçer – Akbank Yönetim Kurulu Başkanı
Erol Sabancı – Akbank Yönetim Kurulu Şeref Başkanı ve Yönetim Kurulu Danışmanı
Zafer Kurtul – Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Bülent Adanır – Akbank Murahhas Üye
Hayri Çulhacı – Akbank Murahhas Üye
Ziya Akkurt – Akbank Genel Müdürü

Tam kaynak: AKBANK RSS – Bizden Haberler

Bu yazı Genel Bilgiler kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.