Euromoney, Akbank Private Banking’i üçüncü kez “Türkiye’nin En İyi Özel Bankası” seçti

Türkiye’de bulunan tüm bankalar arasında En İyi Private Banking seçilen Akbank Private Banking büyük ödülü 18 Şubat’ta Londra’da yapılacak törenle alacak!

İngiltere’nin uluslararası finans dergisi Euromoney, her yıl düzenlediği özel bankacılık anketinde Akbank Private Banking’i üçüncü kez “Türkiye’nin En İyi Özel Bankası” olarak seçti. Akbank yönetilen varlık, kârlılık, şube sayısı, müşterisinin yatımları için sunduğu geniş ürün yelpazesi ve hizmet kalitesiyle bu ödüle layık görüldü. Türkiye, Private Banking alanında ankete beş yıldır dahil edilmektedir.

Akbank Private Banking’ten sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fikret Önder, 2001 mart ayından bu yana tamamen kişiye özel alternatifler bekleyen yatırımcılar için geliştirilmiş hizmetler sunduklarını ifade ederek, Euromoney tarafından Türkiye’nin en iyi özel bankası seçilmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Önder, “Türkiye’de özel bankacılık şubeleri açan ilk bankayız. Her biri sınırlı sayıda müşteriye hizmet veren özel müşteri yöneticilerimiz, değişen koşullara göre kişiye özel revize edilen yatırım stratejilerini kullanarak bireysel ve kurumsal müşterilerimize hizmet veriyor. Akbank Private Banking bölümü olarak şahıs ve kurumsal müşterilerimizin toplam 10 milyar doların üstündeki portföyünü yönetmekteyiz. Müşteri ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanan rahat ve modern toplam 9 şubemiz bulunuyor. Özel müşteri yöneticisi başına maksimum 70 müşteri düşüyor” dedi.

Küresel, bölgesel ve ülke kategorilerinde düzenlenen ankette, dünya çapında 500’ün üzerinde banka değerlendirildi. İngiliz finans dergisi Euromoney bu anketiyle özel bankacılıkta en iyi hizmeti ön plana çıkararak, dünyaca ünlü yatırımcılara rehber olabilmeye amaçlıyor.

Euromoney Özel Bankacılık Anketi 2010 Ödülleri, 18 Şubat’ta Londra’da düzenlenen törenle sahiplerini bulacak.

Tam kaynak: AKBANK RSS – Bizden Haberler

Bu yazı Genel Bilgiler kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.