Euromoney Türkiye Finans Ve Yatırım Forumu Akbank Ana Sponsorluğunda İstanbul’da Yapıldı

Euromoney tarafından Akbank ana sponsorluğunda düzenlenen Türkiye Finans ve Yatırım Forumu, 16 Haziran 2010 Çarşamba günü İstanbul Conrad Otel’de gerçekleştirildi. Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen finans liderlerini, yatırımcıları ve şirket üst düzey yöneticilerini İstanbul’da buluşturan Forum’da, açılış konuşmaları Akbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üyesi Suzan Sabancı Dinçer ve Euromoney Editörü Mark Johnson tarafından yapıldı.

”Türkiye’nin bugün vites yükseltme zamanı gelmiştir.”

Konferansın açılış konuşmasını yapan Suzan Sabancı Dinçer, Türkiye’nin son krizi pek çok gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeye göre başarıyla yönettiğini vurgulayarak, “Türk ekonomisi, güçlü bankacılık sektörü, mali disiplin ve düşük borçluluk oranı sayesinde kriz döneminde birçok ekonomiden ayrışmıştır” dedi.

Gelişmekte olan ülkelerin uluslararası arenada artan öneminin altını çizen Sabancı Dinçer, “Küresel kriz sonrası dünyada ekonomik güç el değiştirmektedir. Gelişmekte olan ülkeler arasında güçlü ekonomisi ile öne çıkan Türkiye’nin bugün vites yükseltme zamanı gelmiştir. Ülkemizin potansiyelini daha da iyi değerlendirebilmek ve sürdürülebilir bir büyüme yaratmak için özel sektör ve kamu sektörünün ortak bir vizyon çerçevesinde çalışarak ekonomik konulara odaklanması gerekmektedir. Yabancı sermayeyi Türkiye’ye çekebilmek ve güçlü bankacılık sistemimize yurtdışından uzun vadeli kaynak sağlayabilmek için her zaman rekabetçi bir ortam yaratabilmeliyiz. Daha güçlü bir Türkiye bölgenin istikrarı için de bir kazanç olacaktır” dedi.

“Türkiye, Bölge ve Dünya’daki Finansal Gelişmeler” başlıklı konferansın ilk panelinde Türk ekonomisinin bölgenin ekonomik istikrarına yönelik artan önemi ele alındı. Panelde ayrıca Türkiye ile Avrupa Birliği ve Uluslararası Para Fonu (IMF) arasındaki ilişkiler, ve güncel ekonomik gelişmeler de tartışıldı.

Akbank Genel Müdür Vekili Hakan Binbaşgil’in de katıldığı “Bankacılık” konulu ikinci panelde, Türk bankacılık sektöründeki gelişmeler masaya yatırıldı.

Forumda ayrıca Akbank’ın ev sahipliğinde “Türkiye Portföy Yönetimi Sektörü” konulu bir çalıştay düzenlendi. Ak Portföy Yönetim A.Ş. Genel Müdürü Cem Yalçınkaya’nın moderatörlüğünü yaptığı çalıştayda Akbank Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge, AvivaSA Genel Müdürü Meral Eredenk, İş Portföy Yönetimi Genel Müdürü Gürman Tevfik ve Citibank İşlem Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Emre Karter de diğer konuşmacılar arasında yer aldı.

Türkiye Finans ve Yatırım Forumu, öğleden sonraki bölümde düzenlenen, “Sermaye Piyasaları”, “Enerji ve Altyapı” ve “Kurumsal Liderlik” konularının ele alındığı üç panelle sona erdi.

Tam kaynak: AKBANK RSS – Bizden Haberler

Bu yazı Genel Bilgiler kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.