Euromoney’den Akbank Private Banking’e ‘Türkiye’nin En İyisi Ödülü’

Akbank 60. kuruluş yılını kutlarken, ilk yaş günü armağanını da Euromoney dergisinden aldı. Akbank Private Banking, uluslararası finans dergisi Euromoney tarafından, ikinci kez özel bankacılık alanında Türkiye’nin en iyisi seçildi. Euromoney’nin beşinci kez global ölçekte düzenlediği özel bankacılık anketinde Türkiye kategorisinde Akbank Private Banking’in birinci seçilmesinde, müşterilerinin yatırım stratejilerini sürekli izleyerek özel çözümler sunması ve bunu müşteri ile karşılıklı güven ve gizlilik felsefesi çerçevesinde gerçekleştirmesi etkili oldu. Ayrıca, müşteriler için özel geliştirilen yatırım stratejileri ile sadece Türkiye’de değil, uluslararası finans piyasalarında da yatırım olanaklarının değerlendirmeye alınması, söz konusu seçimde önemli rol oynadı.

Euromoney Özel Bankacılık Anketi 2008 Ödülleri, 31 Ocak’ta Londra’da, Christ Church Spitalfields Venue’de düzenlenen törende sahiplerine verildi. Gecede ödüller, Akbank Private Banking’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fikret Önder ve Akbank Strateji ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hayri Çulhacı’ya takdim edildi. Euromoney Ödülü, 30 Ocak 2008’de 60. yaş gününü kutlayan Akbank’ın bu sene içinde aldığı ilk uluslararası ödül oldu.

Üst gelir grubundaki yatırımcıların yakından izlediği Euromoney anketi, internet oylamasıyla yapılıyor. Küresel, bölgesel ve ülke kategorilerinde düzenlenen ankette, dünya çapında 400’e yakın banka değerlendirildi. İngiliz finans dergisi Euromoney bu anketiyle özel bankacılıkta en iyi hizmeti ön plana çıkararak, dünyaca ünlü yatırımcılara rehber olabilmeye amaçlıyor.

Akbank Private Banking, geçen yıl da yönetilen varlık, karlılık, şube sayısı, ürün yelpazesi ve hizmet kalitesi alanlarındaki performansından dolayı en iyi banka hizmeti seçilmişti.

Tam kaynak: AKBANK RSS – Bizden Haberler

Bu yazı Genel Bilgiler kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.