Global Finance Akbank’ı üst üste 5. kez “Türkiye’nin En İyi Bankası” seçti

Dünyanın önde gelen finans dergilerinden Global Finance’in 22 ülkede düzenlediği “Orta ve Doğu Avrupa’da Gelişmekte olan Piyasaların En İyi Bankaları 2009” anketi sonuçlandı. Araştırmanın sonucunda Akbank, üst üste 5’inci kez “Türkiye’nin En İyi Bankası” seçildi.

New York merkezli Global Finance Dergisi’nin araştırmasında, bankalar varlıklarındaki büyüme, kârlılık, stratejik ilişkiler, müşteri hizmetleri, rekabetçi fiyatlama ve yenilikçi ürünler gibi kriterlerdeki başarılarına göre değerlendiriliyor.

Derginin editörleri tarafından, sektör analistleri, danışmanlar ve kurumsal yöneticilerin katkılarıyla yapılan değerlendirme sonucunda, Akbank, belirtilen kriterlerdeki başarılı performansı nedeniyle bu yıl da “Türkiye’nin En İyi Bankası” seçildi.

Akbank, derginin Orta ve Doğu Avrupa’da Gelişmekte olan Piyasaların En İyi Bankaları araştırmasında 2005, 2006, 2007 ve 2008 yıllarında da Türkiye’nin En İyi Bankası seçilmişti.

Dünyada 158 ülkede yayınlanan Global Finance Dergisi, 2009 yılında Akbank’ı Türkiye’nin “En İyi Dış Ticaret Finansmanı Bankası” ve “En iyi Döviz İşlemleri Bankası” ödüllerine de layık görmüştü.

Akbank, 2009 yılında kazandığı üç ödülü Ekim ayında İstanbul’da yapılacak Dünya Bankası -IMF toplantıları sırasında düzenlenecek törenle alacak.

Tam kaynak: AKBANK RSS – Bizden Haberler

Bu yazı Genel Bilgiler kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.