Ortaklar Olağanüstü Genel Kurulu ve Kurucu ve İntifa Senet Sahipleri Kurulu ayrı ayrı toplandılar

Ortaklar Olağanüstü Genel Kurulu ve Kurucu ve İntifa Senet Sahipleri Kurulu ayrı ayrı toplandılar

23 Haziran 2005 tarihinde Bankamız “Ortaklar Olağanüstü Genel Kurulu” ve “Kurucu ve İntifa Senet Sahipleri Kurulu” ayrı ayrı toplanmışlardır. Bu toplantılarda alınan kararlar aşağıda belirtilmiştir.

I) Ortaklar Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda alınan kararlar ;

– Akbank T.A.Ş.’nin kurucu ve intifa senetlerinin tamamının İstanbul Asliye 2. Ticaret Mahkemesinin onayladığı Bilirkişi İnceleme Raporu’nda tespit olunan beheri 403.248.- YTL bedelle ve olağanüstü yedeklerden karşılanmak suretiyle Akbank T.A.Ş. tarafından satın alınarak bedellerinin 28.06.2005 tarihinden itibaren ödenmesi ile ilgili tüm işlemleri yürütmek üzere Yönetim Kurulu’na yetki verilmesine,

– Yukarıdaki madde nedeniyle ve Banka Yönetim Kurulu’nun teklifi doğrultusunda yetkili mercilerden alınan izinlere istinaden, Banka Ana Sözleşmesi’nin 9/F, 18, 82/C ve 83. maddelerinin değiştirilmesine karar verilmiştir.

II) Kurucu ve İntifa Senet Sahipleri Kurulu Toplantısı’nda alınan karar ;

– Kurucu ve intifa senetlerinin İstanbul Asliye 2.Ticaret Mahkemesinin onayladığı Bilirkişi İnceleme Raporu’nda tespit olunan beheri için 403.248.- YTL tahsil edilmek suretiyle Akbank T.A.Ş.’ne satılmasınakarar verilmiştir.

Tam kaynak: AKBANK RSS – Bizden Haberler

Bu yazı Genel Bilgiler kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.