Suzan Sabancı Dinçer, Uluslararası Finans Enstitüsü (IIF) Yönetim Kurulu Üyesi oldu

Akbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üyesi Suzan Sabancı Dinçer, dünyanın önde gelen finans kuruluşlarını bünyesinde barındıran ABD merkezli saygın finans enstitüsünün yönetim kuruluna girdi.

Akbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üyesi Suzan Sabancı Dinçer, Uluslararası Finans Enstitüsü (IIF) Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

Dünyanın önde gelen finans kuruluşları ve bankalarının oluşturduğu küresel bir enstitü olan IIF’in birçok ülkeden 420’yi aşkın üyesi bulunuyor. Global finans piyasaları, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin finans sektörleri ile ilgili en güncel bilgileri toplayarak değerlendirmeler yapan enstitü 1983 yılından beri faaliyet gösteriyor. Merkezi Washington’da bulunan enstitünün Yönetim Kurulu Başkanlığını, Deutsche Bank CEO’su Josef Ackermann yürütüyor.

Akbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üyesi Suzan Sabancı Dinçer’le birlikte Citigroup CEO’su Vikram Pandit, Commerzbank CEO’su Martin Blessing, Australia and New Zeland Banking Group CEO’su Michael Smith ve HSBC Yönetim Kurulu Başkanlığı gorevini devralacak olan Douglas Flint de Uluslararası Finans Enstitüsü Yönetim Kurulu üyeliğine getirildiler. Ayrıca Scotia Bank Başkanı ve CEO’su Rick Waugh da enstitünün yeni Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı oldu.

Uluslararası Finans Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Josef Ackermann, yönetim kurulundaki değişikliklerle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Enstitümüzün gelişmesine ve etki alanına büyük bir katkıda bulunan kuruluşlar olan Akbank, Citi, Commerzbank ve ANZ liderlerinin IIF Yönetim Kurulu’na katılacak olması bize çok büyük bir güç veriyor. Önümüzdeki yıllarda da Suzan Sabancı Dinçer, Vikram Pandit, Martin Blessing, Michael Smith ve Douglas Flint ile yakın çalışmalar içinde olmayı umuyoruz” dedi.

Tam kaynak: AKBANK RSS – Bizden Haberler

Bu yazı Genel Bilgiler kategorisine gönderilmiş ve , , , , , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.