Türkiye’nin En İyi Döviz İşlemleri Bankası: Akbank

Dünyanın en önemli finans dergilerinden Global Finance’in 86 ülkede yaptırdığı “Dünyanın En İyi Döviz Tedarikçileri 2010” anketi sonuçlandı. Global Finance Dergisi editörleri tarafından, sektör analistleri, kurumsal yöneticiler ve teknoloji uzmanlarının katkılarıyla yapılan değerlendirmeler ve araştırmalar sonucunda Akbank, 6. kez “Türkiye’nin En İyi Döviz İşlemleri Bankası” seçildi.

Merkezi New York’ta bulunan Global Finance Dergisi’nin araştırmasında bankaların işlem hacimleri, pazar payları, rekabetçi fiyatlama, faaliyet alanının genişliği, yenilikçi teknolojiler ve müşteri hizmetleri gibi kriterlerdeki başarıları göz önünde bulunduruluyor. Global Finance Başkanı ve Yayıncısı Joseph D. Giarraputo konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şirketlerin piyasalardaki olası çalkantılardan ve doların çöküş riskinden korunmaya yönelik döviz işlemlerinde uzman, güçlü bankalarla çalışmasının önemine dikkat çekti.

Akbank, ayrıca derginin Orta ve Doğu Avrupa’da Gelişmekte olan Piyasaların En İyi Bankaları araştırmasında 2005, 2006, 2007, 2008 ve 2009 yıllarında üst üste 5 kez Türkiye’nin En İyi Bankası seçilmişti.

Tam kaynak: AKBANK RSS – Bizden Haberler

Bu yazı Genel Bilgiler kategorisine gönderilmiş ve , , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.